برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : جمعه ۰۱/۷/۸

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان

» روز جهانی صنایع دستی با فرش کاشان

صنایع دستی فرش کاشان

صنایع دستی ، هنرها و محصولاتی هستند که از هر منطقه با توجه به نوع فرهنگ خود و با استفاده از دستان هنرمند زنان و مردان ایرانی خلق می شود و سمبل فرهنگ و هنر ایرانی است که برگرفته از ذوق مردم است . با گذشت زمان صنایع دستی زیباتر می شوند و بر ارزش هنر ی آن ها افزوده می شود . توجه به صنایع دستی کمک شایانی به رونق اقتصادی کشورمان و رفع بیکاری و حفاظت از فرهنگ و تمدن ایرانی می کند . 20 خرداد ، روز ارج نهادن به آثار هنری  و صنایع دستی است . روزی برای گرامی داشتن زنان و مردانی که با ذوق سرشار آثاری را خلق می کنند . آثاری که نمی توان روی آن ها قیمت گذاشت . مبادله این صنایع دستی می تواند نوعی ارتباط فرهنگی میان جوامع و فرهنگ های گوناگون ایجاد کند و روابط میان جوامع را بهبود بخشد .
ویژگی صنایع دستی
هر اثری را نمی توان جزء صنایع دستی قرار داد . دست ساخته ها باید دارای ویژگی ها و خصوصیاتی باشند تا آن ها در زمره صنایع دستی قرار داد . صنایع دستی باید بتواند فرهنگ و هویت یک ملت را نشان دهد و بار فرهنگی داشته باشد ، به رشد و توسعه اقتصاذی کشور کمک کند ، و زمینه مناسب جهت صادرات را به جوامع دیگر داشته باشد .
صنایع دستی ایران در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده است . نام قالی بافی فارس ، قالی بافی کاشان ، دانش لنج سازی در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است .
قالی بافی  کاشان یکی از برترین صنایع دستی کاشان ، ایران و جهان
کاشان ، یکی از بزرگترین تولید کنندگان قالی های دستباف جهان بوده است . قالی هایی که در بردارنده تارو پودی از پنبه است و در آن از نقوش و نگاره های لچک و ترنج استفاده می شود . قالی هایی که در آن طرح و نگاره ، سمبل فرهنگ ایرانی است . هنر قالی بافی در کاشان نسل به نسل منتقل شده و این هنر در کاشان فراموش نشدنی است . تولید این قالی  های اصیل ایرانی به دست زنان صورت می گیرد .
هنر هنرمندان کاشانی در زمینه بافت و طراحی قالی های دستباف کاشان بی نظیر است . طرح ها و نقشه هایی که منحصر به این شهر است . آمار بسیار بالایی از صادرات فرش مربوط به قالی های دستباف کاشان است . تولید این قالی های دستباف نفیس توانست بر تولید فرش های ماشینی کاشان با زیبایی تمام و کیفیت بالا نیز اثر گذار باشد . قیمت بالای قالی های دستباف کاشان برخی از تولید کنندگان را بر آن داشت تا محصولی ماشینی بسان قالی های دستباف از نظر کیفیت و زیبایی خلق کنند . قالی های دستبافتگونه کاشان ، بسان قالی های دستباف کاشان از نظر زیبایی طرح و نگاره است . تولید کنندگان طرح و نگاره های اصیل ایرانی را به صورت فرش های ماشینی به نمایش گذاشته اند . فرش های دستبافتگونه کاشان از نظر طرح و نگاره همانند قالی های دستباف خودنمایی می کند و نمایش طرح و نگاره به صورت قالی های دستباف و فرش های ماشینی نشان دهنده عشق و علاقه ایرانیان به فرهنگ و اصالت ایرانی است که در این طرح ها و نقشه ها موج می زند . طرح هایی که توسط طراحان خبره و زبر دست کاشانی کشیده شده است . نقشه ها و نگاره های فرش های ماشینی کاشان را که بیانگر اصالت ایرانی است می توان جزء صنایع دستی قرار داد و این هنر خطه کاشان است .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
•  قیمت فرش ماشینی 1200 شانه کاشان بر چه اساسی تعیین می شود ؟
•  راهنمای خرید فرش به صورت آنلاین
•  مشخصات یک فرش ماشینی خوب
•  صادرات فرش ماشینی ایرانی به سایر کشورها
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه